Виробництво

Виготовлення якісної хлібобулочної продукції – головний та незмінний принцип роботи ТзОВ «Хлібодар». У нас запроваджена система управління безпечністю харчових продуктів відповідно до міжнародного стандарту ISO 22000:2018 та принципів НАССР – це комплекс жорстких правил та вимог, визнаних у всьому світі. Вони – гарантія того, що вся наша продукція є якісною та абсолютно безпечною.

Всі показники якості контролює виробничо-вимірювальна лабораторія, яка має відповідний атестат Рівненського регіонального центру стандартизації, метрології та сертифікації. Фахівці нашої лабораторії приймають сировину для виробництва хліба лише з супровідними документами, які гарантують найвищу якість.

Не секрет, що в приміщенні хлібозаводу повинна бути стабільна температура. Це забезпечує автоматичнасистема, яка не лише створює комфортні умови роботи для наших працівників, але й стежить за температурою сировини.

Борошно зберігається у спеціальних резервуарах – силосах. Їх у нас 5, кожен місткістю 18 тонн і в кожному зберігається конкретнийвид борошна: житнє, пшеничне вищого сорту тощо. А оскільки ми постійно розширюємо свій асортимент, то вже найближчим часом плануємо збільшити і кількість силосів.

Перед тим, як із силоса борошно потрапить через спеціальну «грушу» в діжку тістомісильної машини, воно обов’язково просіюється через турбосито із металошукачем, щоб у наші хлібобулочні вироби не потрапило нічого зайвого, а тісто було пухким.

Скільки борошна потрібно для замішування тіста – визначає тістороб. Він же контролює процес потрапляння борошна через «грушу» в діжку тістомісильника Diosna (Німеччина).


Наступний крок – сипучий відділ. Всі наші рецепти занесені у спеціальний комп’ютер, до якого під’єднанні ваги. Щоб отримати необхідні інгредієнти, достатньо на спеціальному дисплеї обрати той чи інший вид хліба. Це все контролюється автоматичними системами HB-Technic (Австрія) та Werner & Pfleiderer (Німеччина). Далі інгредієнти додаються у діжку тістомісильника до борошна і починається процес замішування тіста.

Автоматичні системи HB-Technic (Австрія) та Werner & Pfleiderer (Німеччина) контролюють дозування борошна та інших інгредієнтів. Усі рецептури запрограмовані у комп’ютер, що унеможливлює будь-які помилки при замісі тіста.

Серед інгредієнтів – закваска. Житньо-пшеничну ми готуємо протягом 42 години, а білу пшеничну значно менше – 12 годин. Маточником для усіх заквасок є біла закваска, вона у нас «живе» постійно. Технолог визначає її кислотність, раз в місяць за потреби маточник підживлюють.

Коли тісто вже замішане, у справу вступає вакуумний подільник Benier (Нідерланди). Він працює м’яко та ніжно, не порушуючи структури тіста. Його делікатності могла б позаздрити кожна господиня!

Далі машиніст тістооброблюваних машин дбайливо формує тісто і викладає його у форму. Якщо хліб формовий – тісто викладається у спеціальну форму (для кожного виду хліба вона своя), яка попередньо змащується у спеціальній кімнаті. Якщо хліб подовий і печеться без форми – тісто викладають у спеціальний кошик.

Коли тісто формують, воно «переживає стрес», тому вже сформовані хлібобулочні вироби відправляють у розстоювальну шафу для «відпочинку». У шафах підтримується висока вологість і відповідна температура, щоб хліб «набирався сили» перед випіканням.

А випікаємо хліб ми у подових та ротаційних печах Miwe (Німеччина). Для кожного виду хліба – своя програма. Наприклад, «Бородинський» печеться 1 годину, а рогалик – всього 10 хв.

Готовий хліб швидко охолоджується у спеціальних камерах – так він довше не черствіє і зберігає свіжість. Далі хліб передають на логістичний склад, там нарізають, пакують і розвозять по торгових точках. А вже звідти хліб «Рум’янець» потрапляє до вашого столу.