Смачний, бо «Заварний»!

28.01.2022
Смачний, бо «Заварний»!

Якось у 2018 році нам спало на думку створити хліб на заварці з таким смаком, якого на нашому ринку ще не було. Над рецептурою наші технологи працювали місяць. Але це був тільки перший крок… Підготовчі роботи, пробне випікання хліба – на все про все може піти до пів року, а то й більше! Зрештою, наші зусилля не були даремними – наш «Заварний» вийшов дуже смачним.

Як не важко здогадатися, в основі будь-якого заварного хліба – заварне тісто. Готується воно на заварці з борошна, води й солоду. Причому вода має бути гарячою, щоб крохмаль у борошні став в’язким і міг утримати більше вологи. Клейковина стає щільнішою, що дуже важливо, коли використовується житнє обдирне борошно, як у випадку з нашим «Заварним».

Річ у тім, що крім пшеничного, до складу нашого «Заварного» входить ще й житнє обдирне борошно. А воно, на відміну від пшеничного, не має здатності утворювати клейковину. Тому про еластичність та пружність хліба, який містить житнє борошно, можна було б забути, якби не заварка. Саме завдяки заварці хліб має ніжнішу структуру, але при цьому не кришиться. Його аромат і смак посилюються, а скоринка набуває особливого рум’янцю. Крім того, хліб на заварці довше не черствіє.

Заварка для нашого «Заварного» готується 5 годин у спеціальному резервуарі.


Потім вона подається в тістомісильну машину, додаються інші інгредієнти: борошно житнє обдирне, борошно пшеничне вищого сорту, вода, дріжджі, цукор та сіль. Починається замішування тіста.


Після замішування тісто має постояти, після чого починається формування хліба.Заготовки викладають у спеціальні форми-корзини для розстоювання подових виробів.


Далі хліб на цілу годину вирушає у розстоювальну шафу, в якій створені комфортні умови для бродіння тіста перед випіканням. Розстоювання дозволяє відновити структуру тіста, порушену при формуванні.Коли тісто «відпочило», на кожній заготовці вручну робиться один надріз. Крім того, що це красиво, і виглядає як фірмовий знак нашого «Заварного», це ще й запорука того, що на поверхні хліба при випіканні не з’являться глибокі тріщини.


Наступний етап – випікання, він триває 30 хвилин.


Після цього хліб повністю охолоджується і лише потім пакується. Подовий «Заварний» продається непорізаним, тому кожен покупець сам зможе вирішити, на шматки якої товщини нарізати улюблений хліб.


Крім подового, ми випікаємо і формовий «Заварний». У них однакова рецептура, але спосіб приготування дещо відрізняється. Так, розстоювання формового триває довше і він має кисліший смак. Водночас подовий має щільнішу текстуру.

Як і будь-який хліб на заварці, наш «Заварний» має нижчу калорійність, ніж звичайний хліб – всього 198 калорій на 100 г. Це робить його одним з улюблених хлібів всіх, хто піклується про здоров’я і стежить за фігурою.